Beyoğlu Ielts Kursları | En İyi Kurs | En İyi Öğretmenler

IELTS SINAVI HAZIRLIK KURSU


IELTS yaklaşık olarak 140 ülkede ve 10.000’in üzerinde kurum tarafından kabul gören dünyanın kabul ettiği dil seviye belirleme standartları çerçevesinde hızlı ve güvenli sonuç veren bir İngilizce seviye belirleme sınavıdır. Katılımcılar eğitim, göç veya vize başvuruları için IELTS sınavını alabilmektedir.

IELTS sınavı ile İngiltere, Amerika, Kanada, Avusturalya, Yeni Zelanda ve bunlar gibi daha birçok ülkede eğitim alma ya da çalışma imkanına sahip olmuş olacaksınız.

IELTS Sınav Türleri ve Sınav İçeriği Nedir

IELTS sınavı paper based ve computer-delivered ( sadece UKVI-Academic)  olarak ayrılmaktadır. Sınav türleri ise sınavı alma amacınıza göre aşağıdaki gibi ayrılmaktadır.

Online Kayıt Ol

  IELTS Life Skills (A1,  A2 ( sadece İngilterede uygulanmakta ) ve  B1 seviye )

  IELTS Life Skills, sadece listening ve speaking becerilerinizi ölçen, aile birleşimi ya da göçmenlik başvurusunda bulunan katılımcıların genellikle tercih ettiği sınav türüdür. IELTS Life Skills sınavını sadece İngiltere için kullanabilmektesiniz.

  IELTS  (General ve Academic)

  IELTS sınavı 4 bölümden oluşan, katılımcının eğitim veya yerleşim için dil seviyesini uluslararası standartlarda kanıtlayan bir seviye belirleme sınavıdır. Genel ve Akademik olarak ayrılmaktadır. IELTS akademik sınav sonuçları eğitim başvurularınızda gerekmektedir.

  IELTS UKVI (General ve Academic)

  IELTS UKVI sınavına lisans ve lisans üstü öğrenimi görmek için vize başvurusu yaptığınızda ( özellikle okulunuz UKVI istediğini belirtmişsse UKVI- Academic)  göçmenlik başvurusu ya da üniversite eğitimi hariç farklı bir eğitim almak istiyorsanız ( UKVI-General)  katılabilirsiniz.

  Vize ya da göçmenlik için girdiğinizde Life Skills sınavı yerine de alabileceğiniz UKVI test formatında 4 bölüm olduğu halde sonuçlarda sadece Speaking ve Listening bölümleri dikkate alınacaktır.

  IELTS UKVI ve IELTS’in içerik, sınav formatı ve süresi aynı olup en önemli farkı İngiltere vize ve göçmenlik bürosunun sonuç raporunda onayının olması ve sınav esnasında güvenlik önlemlerinin arttırılmış olmasıdır. IELTS UKVI Academic diğer sınavlar gibi kağıt üzerinde değil bilgisayarda yapılmakta olup sadece konuşma bölümü yüz yüze yapılmaktadır.

  IELTS’i Kabul Eden Kurumlar ve Geçerlilik Süresi

  IELTS yaklaşık 140 ülkede ve 10.000’e yakın kurum tarafından tanınmakta olup sınavın geçerliliği 2 yıldır.

  IELTS, dünya çapında 10.000’den fazla üniversite ve işveren tarafından tanınmaktadır. Ayrıca meslek kuruluşları, yetkili göçmenlik makamları ve diğer devlet kurumları tarafından da kabul edilmektedir. Minimum kabul puanları ile birlikte Türkiye’de ve dünya çapında hangi kuruluşların IELTS ‘i kabul etttiği bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  IELTS Programlarımız

  IELTS sınav eğitiminde deneyimli akademik kadromuzun verdiği hazırlık programlarımız, bire-bir eğitim ve grup eğitimleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Eğitimlerimizin içeriği ve detaylı bilgilendirmeyi aşağıda bulabilirsiniz.

  IELTS Bire-bir Eğitim Programı

  Bire-bir eğitimlerimiz tamamen katılımcımızın ihtiyaçları ve kendisini eksik gördüğü alanlar üzerine odaklanan kişiye özel oluşturulan çalışma programlarıdır. Bire-bir eğitim programı öncesi katılacağınız seviye belirleme ve ihtiyaç analizi sonrası IELTS sınavından hedeflediğiniz puan ve seviye belirleme sırasında alabileceğiniz puan öngörülerek kaç saat derse ihtiyacınız olduğu hesaplanır ve planlamanız bu doğrultuda yapılır. Ders gün ve saatleri de tamamen sizin ve eğitmenimizin uygun olduğu günler doğrultusunda hazırlanarak size gün ve saatler açısından da esneklik sağlanmaktadır.

  Eğitim programındaki hedef IELTS den daha önce almış olduğunuz ya da seviyeniz bağlı olarak alabileceğiniz IELTS puanınızı derslerde verilen teknik ipuçları ile 0,5 ya da 1 puan yükseltmektir. Tabii ki sizler ders dışında çalışmalarınızı arttırarak bu puanları daha da yukarı çıkartabilirsiniz.

  IELTS Hazırlık – IELTS Yoğun Hazırlık Grup Eğitimleri  ve Seviyeleri

  IELTS Sınavına Hazırlık programlarımız 9 hafta ve 8 gün süren (yoğun hazırlık programı) iki ayrı program şeklinde düzenlenmektedir.

  9 hafta süren programımız akademik takvimimizin belirttiği tarihlerde açılmakta ve haftada 6 saat toplamda 54 saatlik bir eğitim programı sunmaktadır.  Genellikle hafta sonları düzenlenen bu programlarımız iki ayrı seviyede açılmaktadır.

  Bunlar: IELTS Threshold Sınıfı: Intermediate-2 ve Upper-Intermediate 2 arası seviyeler için
  IELTS Vantage Sınıfı: Lower-Advanced – üstü seviyeler için

  IELTS Hazırlık Programı

  IELTS Hazırlık kurslarımızda sınavın her bölümü için ayrı çalışmalar yapılmaktadır. Deneyimli eğitmenlerimizin her bir bölüm için verdiği ipuçları sınava hazırlığıızda büyük fayda sağlamaktadır.